A régi-új szervezeti felépítés előnyei bizonyos fokig kézenfekvőek. A Filharmónia Magyarország célja az, hogy a gördülékenyebb kommunikációs lehetőségeket és az átláthatóbbnak ígérkező támogatási viszonyokat kihasználva az érdeklődők lehető legszélesebb köréhez juttathassa el a klasszikus zenei hangversenyek élményét a vidéki városokban is. Noha a kulturális élet központosított jellegének gyengítése üdvözlendő gondolatként merült fel a kilencvenes években, kétségtelen, hogy a területi egységenként komoly önállóságot élvező cégrészek működése nem hozott kiegyenlített eredményt, így újraegyesítésük csakugyan hasznos ötletnek bizonyulhat mind a közönség, mind a művészek számára.
Ami a Filharmónia Magyarország gyakorlati lépéseit illeti, ezek között, mint Hammerstein Judit kultúrpolitikáért felelős helyettes államtitkár és az új cég élére kinevezett Szamosi Szabolcs orgonaművész, a Filharmónia Dél-Dunántól korábbi ügyvezető igazgatója is beszámolt róla, elsőbbséget élvez az iskolás korú diákok zenei nevelésének kérdése; ennek érdekében a Filharmónia fel is vette a kapcsolatot a Klebelsberg Intézményfenntartó Központtal. Emellett arról is tájékoztatták a sajtó képviselőit, hogy töretlenül folytatni kívánják a korábbi, sokéves múltra visszatekintő rendezvények hagyományát. Ahogyan arról Liszkay Mária beszámolt, ezen a nyáron is sor kerül június 22. és 29. között a Sopronból tavaly Fertődre költözött Régi Zenei Napok kurzusaira és koncertjeire többek között Barthold Kuijken, Nancy Argenta, Rachel Podger és Malcolm Bilson részvételével. Eötvös Péter zeneszerző ugyanakkor a Nemzetközi Bartók Szeminárium és Fesztivál iránt megmutatkozó érdeklődést hangsúlyozta. A július 11-19-ig Szombathelyre látogatók Eötvös Péter karmester-, Rivka Golani brácsa- és kamarazenei kurzusai, valamint a Ligeti György születésének kilencvenedik évfordulója tiszteletére rendezendő nemzetközi zenetudományi konferencia mellett olyan művészegyéniségek koncertjeit hallgathatják meg, mint Perényi Miklós, Baráti Kristóf, Jennifer Yoon vagy Boldoczki Gábor.
Liszkay Mária mindezek mellett felhívta a figyelmet a Mosonmagyaróváron június 9. és 16. között sorra kerülő 12. Nemzetközi Flesch Károly Hegedűversenyre, Szamosi Szabolcs pedig a Régi Zenei Napokkal párhuzamosan Pécsett zajló egyházzenei fesztivált, valamint az OrgonaPont-sorozat balatoni és miskolci hangversenyeit emelte ki a kínálatból.
E rendezvények szervezési feladatai természetesen nagyrészt még az újraegyesítés előtt lezárultak - elsősorban a mindeddig Igric György vezetése alatt álló Filharmónia Budapest munkatársainak köszönhetően. Az új szezon eseményeire, az új vezetés terveire vonatkozóan ugyanakkor kevés tájékoztatás hangzott el; mint az egyes kérdésekre adott válaszokból kiderült, ezek nyilvánosságra hozatalát szeptemberre időzítik majd. Anyagiak vonatkozásában egyébként a Filharmónia helyzete a legkevésbé sem kivételezett: az új cégnek szánt állami támogatás összege azonos lesz a korábbi három szervezetnek együttesen kifizetett összeggel, ez pedig nem egészen százharminchatmillió forintot jelent mindössze. Noha a Filharmónia központja a jövőben hivatalosan Pécsre kerül - a decentralizáció szellemét őrző, a vidéki hangversenyélet fellendítésére irányuló szándékot jelző gesztusként -, a bejelentés szerint az irodai tevékenység, a koncertszervezés gyakorlati teendőinek jelentős része valójában továbbra is Budapesten zajlik majd.