A Soproni Liszt Ferenc Szimfonikus Zenekar az ország egyik legrégibb szimfonikus együttese; 1829 óta öregbíti a leghűségesebb város jó hírét. Február 21-én Mahler 4. szimfóniájával indulnak ausztriai és bajorországi vendégszereplésekre. Gustav Mahler ismert arról, hogy legtöbb művét elvonulva, a természet által inspirálva alkotta meg, szerényen berendezett komponálóházikókban. Így született meg az osztrák Alpokban a mester 4. szimfóniája is, mely – több művéhez hasonlóan – a német népköltészetből merít, és a zeneszerző egyik legderűsebb szimfóniájának tartják.
A téli vendégszereplések után nyáron is utazik a zenekar: júliusban Bayreuthban lépnek majd fel Fanny Hensel-Mendelssohn és testvére, Felix Mendelssohn-Bartholdy műveivel.
„Minden koncertünkön szerepelnek női zeneszerzők alkotásai, ennek szívből örülünk: Fanny Hensel-Mendelssohn mellett két kortárs zeneszerzőnő, a Bécsben élő Varga Judit és az ütőhangszeres előadóművészként is ismert Lucy Landymore műveit szólaltatjuk meg – mondta el Kóczán Péter, a zenekar művészeti vezetője.
Nagyon fontos, hogy tágul a zeneszerzői spektrum, a zenetörténeti kánon, és minden új mű felfedezése, megismerése egy-egy izgalmas kaland is.”
Bayreuthba negyedik alkalommal térhet vissza a Liszt Ferenc nevét viselő, nagy múltú együttes, az alpesi régióban fekvő Kemptennel pedig 1988 óta ápol testvérvárosi kapcsolatokat Sopron – így ott is stabil rajongótábora van a zenekarnak.
Hazai fellépéseik közül nagyszombati Haydn-koncertjüket kell kiemelni, melyre a Sopron gyönyörű Fő terén található koronázótemplomban, a legendás Kecske-templomban kerül sor április 19-én délelőtt 11 órakor.
Fejléckép forrása: Soproni Liszt Ferenc Szimfonikus Zenekar