„Bár ez hihetetlen veszteség a családunknak, egyúttal ünnepeljük a nagyszerű életét, és tudjuk, hogy soha nem lesz hozzá hasonló” – fogalmazott a család közleményében.
Quincy Jones 1933. március 14-én született Chicagóban. A zene iránt már fiatalkorában érdeklődni kezdett, amikor otthonában meghallotta a falon keresztül, hogy a szomszédja zongorázik. Hétéves korában már maga is megtanult zongorázni, tízévesen pedig trombitálni kezdett. Miután szülei elváltak, édesapjával Washington államba költözött, ahol dobolni kezdett, valamint számos fúvós hangszeren tanult meg játszani.
Tizennégy évesen már klubokban lépett fel, például a nála alig idősebb Ray Charles-szal, 1948-ban pedig már Billie Holidayjel állt egy színpadon.
Az ötvenes években bejárta Európát, Dél-Amerikát, valamint a Közel-Keletet is, majd miután visszatért az Egyesült Államokba, a Mercury Recordsnál kapott munkát, ahol mások mellett Ella Fitzgerald és Sammy Davis Jr. producere és koncertszervezője lett.
Figyelme ebben az időszakban fordult a filmek felé is, olyan alkotások fűződnek a nevéhez, mint az Olasz meló, A szökés vagy a Forró éjszakában. Karrierje során hét alkalommal jelölték Oscar-díjra, ám az aranyszobrot egyszer sem sikerült elhódítania.
Quincy Jones állt a 20. század számos meghatározó előadóművészének lemezmunkálatai mögött, mások mellett olyan sztárokkal dolgozott, mint Frank Sinatra, Aretha Franklin, Donna Summer, nem utolsó sorban pedig Michael Jacksonnal is, akivel legnagyobb sikerét érte el, a Thriller ugyanis minden idők legtöbbet eladott albuma lett.
Szintén fontos szerepet töltött be a We Are The World-projektben is, amelynek résztvevői az etiópiai éhínség ellen léptek fel.
Quincy Jones a világ harmadik legtöbbször Grammy-díjra jelölt zenepiaci szereplője, pályája során összesen nyolcvan alkalommal volt esélyes a rangos díjra, amelyek közül huszonnyolcat be is zsebelt. A listán csak Jay-Z és Beyoncé előzi őt meg 88 jelöléssel.
Forrás: The Guardian
Ebben a cikkben a téma érzékenysége miatt nem jelenítünk meg reklámokat.
Fejléckép: Quincy Jones 2014-ben (Fotó/Forrás: Wikipedia)